Co nám hrozí na internetu?


Podvodníci byli vždycky velice vynalézaví co se týče toho získat od někoho peníze bez práce. A internet jim v tom opravdu hodně pomáhá. Stačí si vymyslet nějakou báchorku o tom že jste bohatý lékař který potřebuje poslat spoustu peněz a nejspíš se brzy najde osamělá žena, která vám skočí na lep. Takoví podvodníci většinou cíli na osamělé starší ženy protože u nich je vysoká šance že peníze opravdu pošlou. To ale není jediný problém, terčem podvodu může dnes být opravdu kdokoliv, a to i někdo, kdo je jinak opravdu obezřetný. Podvodníci nachází stále lepší a lepší způsoby jak peníze z lidí vylákat.

platební karta

Samostatnou kapitolou jsou podvodníci na sbazaru a sociálních sítích. Lidé odjakživa kupují zboží z druhé ruky, a to především díky nižší ceně. Jenže spousta podvodníků cílí právě na prodejce. Vy se budete snažit něco prodat. Ozve se vám údajný zájemce s tím, že má o vaše zboží zájem. Proběhne slušná komunikace, zájemce se vás zeptá na cenu a bude chtít zboží zaslat kurýrem. Za žádnou cenu nemá čas si zboží převzít osobně a rozhodně nechce abyste zboží zasílali na dobírku a nebo poštou. Vyžaduje striktně zaslání zboží přes kurýra a nejčastěji si vybírá Zásilkovnu. Protože šlo o podvod o kterém se rychle začalo mluvit, začali podvodníci využívat i jiné přepravní služby.

scam podvod

Přepravu vždycky zařizoval prodejce ale v případě dobře promyšleného podvodu trvá kupující na tom, že ji zařídí on a pošle vám jako prodejci odkaz. Vy na něj kliknete, a odkaz vypadá jako formulář přepravce. Vyplníte automaticky všechno co se po vás chce a to dokonce včetně čísla platební karty. A problém je na světě. Během chvilky máte účet vybílený. Nejde totiž o web přepravce ale o podvodný web někoho, kdo z vás chce vylákat údaje k vaší platební kartě.

Proto nikdy na nic podobného neklikejte a kromě oficiálních e-shopů nikde nevyplňujte svoje osobní údaje.