Dolní Dvůr/Černý Důl/Krkonoše

Ski Family Dolní Dvůr se nachází ve východních Krkonoších na dvou protilehlých stráních obce Dolní Dvůr. V sezóně, při normálních sněhových podmínkách je areál v provozu denně. Pro malé děti máme Kid Park s mini snowparkem i nenáročnou slalomovou traťí. Areál je z tohoto důvodu oblíbený školními skupinami i celými rodinami s malými i většími dětmi, které hledají lyžování v klidném prostředí bez front.

Díky systému technického zasněžování jsou v areál zajištěny sjezdové traťě po celou lyžařskou sezónu. Je zde i nová servisní budova se skibarem, sociálním zařízením i skiservisem, lyžařskou školou a půjčovnou.

Dolní Dvůr je výchozím bodem pro pěší i cyklistické výlety po okolních značených trasách. Velmi oblíbené pro pěší turistiku jsou tyto trasy:

  • Hanapetrovy Paseky (doba trvání výletu 3 hodiny)
  • Dolní Dvůr - Strážné (doba trvání výletu 3 - 4 hodiny)
  • Dolní Dvůr – Vrchlabí (doba trvání výletu 3 - 4 hodiny)
  • Dolní Dvůr – Zlaté Návrší (doba trvání výletu 2 - 3 hodiny)
  • Dolní Dvůr – Tetřeví Boudy (doba trvání výletu 6 - 8 hodin)
  • Dolní Dvůr – Hříběcí boudy - Hanapetrova Paseka (doba trvání výletu 5 - 6 hodin).

Městys Černý Důl prošel v posledních letech dynamickým rozvojem cestovního ruchu. Výrazným počinem byla výstavba lyžařského areálu blížící se kvalitě evropských parametrů, která i nadále pokračuje. Skipark Černý Důl již nyní zajišťuje lyžařské vyžití pro každého lyžaře díky rozmanitým sjezdovým terénům.

Začínající lyžaři mohou využívat miniskipark s vleky Veronika I a II, Hřbiťák I a II. Pro náročnější lyžaře je zde areál SAXNER s trojsedačkovou lanovkou s vleky Veronika III, U lomu, Bohnischovy boudy a vlek Skalka. Hlavně dětem slouží vleky Rosnička a Krteček. Pro zajištění dostatečné sněhové pokrývky je vybudováno zasněžení celého areálu. Pokud máte hlad navštivte skibar a restauraci s venkovní terasou, kde lze využívat bezplatně i nové sociální zařízení. 

Zajímavá oblast východních Krkonoš s blízkou Černou horou zajišťuje uspokojení zájmů turistů, cykloturistů a milovníků odpočinku v létě u vody.

Zobrazit zájezdy
img-loader img-loader img-loader