Západní Tatry - Roháče

 • Západní Tatry - Roháče
 • Západní Tatry - Roháče
 • Západní Tatry - Roháče
 • Západní Tatry - Roháče
Aktuální počasí: 10°C oblačno
Cena obsahuje
autobusová doprava technický doprovod
Cena neobsahuje
pojištění léčebných výloh a připojištění úrazu

Informace

Kód zájezdu: ROHACE01 Typ zájezdu: TURISTICKÝ

Popis

Program zájezdu:

 • procházka po výjimečném kraji na pomezí Oravy, Chočských Vrchů a Západních Tater –  Roháče. Čeká vás pěší turistika v krajině ledovcových jezer, strmých hřebenů a nedotčené přírody. S možností potkat živého divokého kamzíka.
 • odjezd v brzkých ranních hodinách směr Slovensko
 • možnost dvou tras, dle výběru a zdatnosti
 • odjezd kolem 18.30 hod. do ČR

 

1.trasa : Tri Kopy, Baníkov, Roháčský vodopád

!NEBEZPEČNÉ ÚSEKY NA TRASE!

přibližný čas: 9h 20min

délka: 18km

celkem nastoupáno: 1400 m

Jedna z nejhezčích, ale také nejnáročnějších a nejnebezpečnějších, túr v Roháčích a celých Západních Tatrách.

Z autobusové zastávky nedaleko chaty Zverovka se vydejte po červené značce na vedlejší asfaltovou cestu, kde po pár minutách minete penzion Šindlovec a za několika zatáčkami dojdete na rozcestí Šindlovec – bývalé parkoviště s bufetem. Stoupejte dál asfaltovou cestou, ze které se tu a tam otevře výhled na hlavní hřeben s vrcholy Tri kopy, Hrubá kopa, Baníkov nebo Spálená, přes rozcestí Adamcuľa (1189 m), stále po červené značce, až k bufetu na rozcestí bývalá Ťatliakova chata (1350 m), kde můžete zakoupit občerstvení a posedět na lavičkách. Za bufetem je uměle vytvořené Ťatliakovo jazero, odkud je krásný výhled na Ostrý Roháč a Plačlivé.

Na rozcestí u chaty se vydáte po modré, která vás provede Smutnou dolinou. Po chvíli projdete okolo pramene, ze kterého si můžete doplnit vodu a asi po třičtvrtě hodiny minete odbočku k Roháčským plesům. Odtud zbývá ještě asi hodina a čtvrt cesty dolinou do Smutného sedla. Pokud budete mít štěstí, můžete v této části doliny spatřit sviště nebo kamzíky.

Ze Smutného sedla začnete po červené stoupat na první ze tří vrcholků Tří kop. Tento vrcholek je zároveň posledním místem, kam se lze bezpečně dostat bez pomoci řetězů. Zde by jste měli výstup ukončit, pokud nemáte žádné zkušenosti se skalnatým vysokohorským terénem.

Přes další vrcholky až na Hrubou kopu přejdete některá poměrně exponovaná místa osazená řetězy. Hrubá kopa je ideálním místem na odpočinek s překrásnými výhledy na okolní i vzdálené vrcholy.

Dále po nenáročné cestě sestoupíte do sedla a začnete opět stoupat na úzký skalnatý hřebínek vedoucí až na vrchol Baníkova. Tento hřebínek bývá považovaný za nejnebezpečnější místo celého pohoří a čeká vás tu mnoho exponovaných úseků a řetězů. Cestu ze Smutného sedla na Baníkov by jste měli pohodlně stihnout za dvě a půl hodiny.

Z vrcholu pokračujete dále po červené už nenáročným, asi půl hodinovým, sestupem do Baníkovského sedla. Tady odbočíte a po žluté značce začnete klesat Spálenou dolinou, ve které asi po hodině minete odbočku k Roháčským plesům a po dalších dvaceti minutách přijdete na rozcestí Pod Predným zeleným, kde můžete po náročné túře posedět na lavičkách.

Po odpočinku pokračujte v klesání po žluté, která vás zavede do lesa a po nějaké době na odbočku k Roháčskému vodopádu – nejvyššímu vodopádu Západních Tater. K vodopádu si zajdete jen několik málo metrů, kterých určitě nebudete litovat. Od vodopádu je to již nedaleko k rozcestí Adamcuľa v Roháčské dolině, přes které jste procházeli na začátku túry. Z rozcestí se vydáte zpět k parkovišti, na které dojdete asi za půl hodiny.

2.trasa : Roháčský vodopád

přibližný čas: 2h 30min (tam i zpět)

délka: 4km

celkem nastoupáno: 300 m

Nenáročná túra s nevelkým převýšením, kterou zvládne opravdu skoro každý. Odměnou za výstup vám bude pohled na největší vodopád Západních Tater – Roháčský vodopád.

Výstup zahájíte na (placeném) parkovišti v Roháčské dolině (popřípadě o něco níž na autobusové zastávce poblíž chaty Zverovka) a vydáte se do kopce po asfaltové, červeně značené cestě. Asi za třičtvrtě hodiny přijdete k rozcestí Adamcuľa, kde odbočíte vpravo a dál budete následovat modrou a žlutou značku. Po krátke době opustíte asfaltovou cestu a začnete prudčeji stoupat po lesní pěšině. Ani ne po půl hodině dojdete k dřevěnému mostku, který překročíte a cíl túry najdete doslova za rohem.

 

 

 

 

Bez ubytování

Západní Tatry - Roháče

Trasa:Západní Tatry

Zastávky:
 • Autobusové nádraží VizoviceVizovice
 • Lípa ČSADLípa
 • Parkoviště u hotelu SoleZlín
 • Želechovice ČSADŽelechovice nad Dřevnicí

Bez stravy

Aktuální počasí:

10°C oblačno oblačno

Východ slunce: 04:34    Západ slunce: 17:00


Týdenní předpověď:


26.03.
sněžení
sněžení
0 / -2 °C
27.03.
mírné sněžení
mírné sněžení
-3 / -10 °C
28.03.
mírné sněžení
mírné sněžení
1 / -5 °C
29.03.
jasno
jasno
9 / -7 °C
30.03.
jasno
jasno
8 / -6 °C
31.03.
mírné sněžení
mírné sněžení
6 / -5 °C
01.04.
jasno
jasno
9 / -2 °C
img-loader img-loader img-loader