Lyžování na Kaprunu - Forsthof

Rakousko Rakousko Kaprun/Zell am See
od 5 168,00 Kč
Stále volná místa
ne 9. 2. - pá 14. 2. 2020
  • Wi-Fi
  • Vlastní doprava

Další informace o zájezdu

Kaprun - Kitzsteinhorn 

Kitzsteinhorn letovisko oblíbené, poměrně živé a schopné velmi dobře uspokojit většinu návštěvníků.

Velmi přehledný ledovcový areál se skládá z širokých, pravidelných ledovcových dálnic s příjemně svižným i sportovnějším sklonem. Hlavní ledovcová pláň podél nově vybudované kabinky Gletscherjet je širokánská, zcela rovná a má ideálně carvingový červeno-modrý sklon, směrem do Sonnenkaru podél nové 8-mi sedačky Schmiedinger pak spíše rudý nebo dokonce načernalý. Dosti strmý a černě značený je okrajový ledovcový svah podél vleků Maurer. Opravdu mírná je nejvýše položená ledovcová pláň Magnetköpf a dojezd do Alpincentra podél Gletscherjetu, modře je značená i užší trať podél 6-ti sedačky Kristall, kterou lemuje i zvlněná a proměnlivě široká červená sjezdovka.
Z Alpincentra do mezistanice Langwied se mělkým zářezem v členitém svahu protahuje široká, příjemně proměnlivá červená trať, kterou doprovází ještě přímější černá Black Mamba – podle svého jména je poměrně hubená a členitý terén opravdu připomíná vlnícího se hada, sklon je černý. Velký a bohatě vybavený snowpark se vine podél sedačky Sonnenkar, nechybí ani hravá trať fun slope. Mimo upravované sjezdovky jsou v terénu vyznačené ještě četné ski-route neboli lavinově zabezpečené freeridové trasy.

Výchozím bodem pro výjezd na Kitzsteinhorn je záchytné parkoviště nad obcí Kaprun, odkud vyrážejí souběžně vzhůru dvě kapacitní kabinkové lanovky, které nahradily metro, v němž se v r. 2000 stala největší tragédie v dějinách lanovek a již zprovozněno nebylo. Navazující kabinka a s paralelní sedačkou stoupají z Langwiedu (1 976 m) na Alpincenter (2 452 m), křižovatku všech sjezdovek a rušné centrum oblasti s restauracemi i sportovními obchody. Na ledovec pak odtud od sezóny 2015/16 pokračuje moderní, rychlá a vyhřívaná kombinovaná kabinková lanovka Gletscherjet 3 + 4, která doplnila kotvové vleky.
Z Alpincentra vyjíždí přímo na Kitzsteinhorn do 3 000 m n. m. visutá kabinová lanovka s nejvyšší podpěrou na světě (113 m, viditelnou i z úctyhodné dálky). Na vrcholu je kromě restaurace i naučná galerie, panoramatické kino a vyhlídková platforma – zkrátka oblíbený alpský cíl pro turisty z celého světa. Lyžaři se odtud musí spustit na ledovcovou planinu krátkou pozemní lanovkou.

Za slunečného počasí je z ledovce velmi pěkný výhled hluboko do údolí s průzračným jezerem a městečkem Zell am See, z Kitzsteinhornu pak na hřeben Vysokých Taur včetně Grossglockneru.

Nedaleko Kaprunu je moderní termální aquapark Tauern Spa, kde můžete relaxovat po celodenním lyžování.

Žádné další termíny nejsou k dispozici.

Apartmán pro 4 osoby

  • kuchyň vč. vybavení (myčka, lednice, varná deska)
  • TV
  • koupelna
  • ručníky
  • povlečení

Při příjezdu do ubytování je vyžadována záloha na případné škody ve výši 250 €. Částka vám bude vrácena při odjezdu, tato záloha je vratná v plné výši a podléhá kontrole případných škod v ubytování. 

 

 

Cena od: 5 168,00 Kč / osoba

Bez stravy

Možnosti dopravy

  • Vlastní
Kolik vás chce jet na zájezd?
Kde chcete bydlet?
Ubytování
Jak se chcete dopravit?
Celková cena
0.00 Kč

Zájezd vám podržíme 24 hodin.Také by se vám mohly líbit i tyto zájezdy

Chladné počasí je ideální pro klidný i aktivní odpočinek

Další zájezdy Další zájezdy