Autopůjčovna – váš průvodce po hradech a zámcích


Již v období socialismu se někteří lidé zabývali myšlenkou procestovat svým autem křížem krážem alespoň republiku, anebo alespoň některé země socialistického bloku. Československo mělo tehdy co nabídnout a rozhodně se nedalo říci, že bychom z pohledu turistického ruchu byli nezajímavou oblastí. Vezměme kupříkladu překrásné horské štíty Vysokých Tater, Zemplínskou šíravu, Liptovskou Maru, bratislavskou otočnou kavárnu na mostě SNP, skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, zajímavý výhled ze Sněžky anebo překrásný horní tok Vltavy od Lenory přes Český Krumlov až do Českých Budějovic.

Mariánské Lázně

Naše země se však může pochlubit i značným počtem historicky velmi cenných hradů a zámků. A ty se mohou stát námětem na prázdninové putování s vašimi dětmi, například v poznávacích okruzích.

Poznávací hvězdicové výlety

Severní Čechy – namátkou jsme zde vybrali tři výletní okruhy, každý zaměřený na určitý region, dobře dostupný z Prahy. S vozem z půjčovny aut v Praze se můžete vypravit například k hradu Kokořín, k hradu Bezděz a k Máchovu jezeru. Trasu pak můžete prodloužit o návštěvu hradu Grabštejn, zámku Lemberk a hradu a zámku Frýdlant v Čechách. Ubytování se vyplatí zajistit v některém z rodinných penzionů v Jizerských horách.

město Písek

Západní Čechy – oblast západočeských lázní je sama o sobě velmi malebná a za vidění určitě stojí řeka Ohře, peřej Hubertus a majestátní hrad Loket. Na trase se nachází i zajímavý hrad a zámek Bečov nad Teplou a zámek Kynžvart. A cestou s Prahy se můžete zastavit i na zámku Krásný Dvůr, na zámku Valeč, na zámku Chyše a na zámku Rabštejn nad Střelou.

Jižní Čechy – na jihu Čech naleznete největší počet významných památek a zde se proto vyplatí strávit delší čas a podniknout obsáhlejší exkurzi. Namátkou bychom mohli vyjmenovat Zámek a Městskou památkovou rezervaci Český Krumlov, hrad Rožmberk nad Vltavou, zámek Kratochvíle, zámek Hluboká nad Vltavou, zámek Červená Lhota, zámek Třeboň, hrad a zámek Stráž nad Nežárkou a zámek Žirovnice.