Zábradlí.


Když je řeč o zábradlí, jaké máte doma? Je dnes něco moderního nebo se dělají stále ty stejné trendy? Každý kdo si postaví dům do patra, si musí nechat udělat i zábradlí. Nebo nemusí, ale je to daleko bezpečnější. Když chcete ušetřit co největší stavební plochu, aby vám zbyla zahrada, mohli jste mít posezení, nějaký ovocný strom a zahrádku na pěstování zeleniny, je dobré si postavit dům do výšky, nikoliv do plochy. Když zvolíte některý z moderních bungalovů, vezme vám to spousty místa. Ano nebudete pak muset řešit schody a zábradlí, ale za to přijdete o velkou část možné zahrady. Proto spousta lidí řeší bydlení do patra, jak se říká.

nerezové zábradlí

Zamezíte tak zbytečnému zabírání plochy. Ano bude to na úkor, že budete muset stále chodit do schodů, když zde budete mít ložnici nebo dětský pokoj. V přízemí ve většině případů je obývací pokoj s kuchyní, toaleta se sprchou a možná jedna technická místnost a pokoj. Někdy ani ten pokoj a všechny jsou v horních patrech. Na stáří vám to postačí a do patra již nebudete muset chodit a zařídíte si to jen v přízemí, ale když jste mladí, schody vám nevadí. V každém případě si musíte nechat udělat nějaké moderní schodiště. Dnes už se většinou dělají betonové základy, které mají zábradlí například jen do poloviny, pak už je zeď, která vám je oporou. Už málokdy uvidíte otevřené schodiště.

nerezové zábradlí

Dnes jsou uzavřená. Jdete jen pomyslnou chodbou točitě nahoru. Někdy můžete minout i okno. Aby bylo na schodišti dostatek světla. Když se vrátíme k samotnému zábradlí, je praktické ho mít kovové nebo kovová lana. Na údržbu je to skvělé, lana nemusíte ani zásadně moc čistit, stačí je vzít jen prachovkou od usazeného prachu a kovová zábradlí, kde se držíte a posouváte se zde rukou je potřeba sem tam vyleštit. Můžete ovšem zvolit takový materiál, který nebude tak náchylný na otisky a šmouhy. Například nerezové zábradlí Kmkdesign.cz, je v tomhle skvělé.