Dentální hygiena v Mělníku vám vysvětlí, kde chybujete při čištění zubů


„A nezapomeň si čistit zuby“, touto větou by mohlo končit rozloučení rodičů s dětmi, které odjíždí na dětský tábor do přírody. Tuto připomínku slýchají děti poměrně často, protože my dospělí si dobře uvědomujeme, jaké následky přináší zanedbávání pravidelné zubní hygieny, z nichž je zřejmé, že ztráta zubů je v předčasném věku poměrně velký a hlavně zbytečný problém. Dokud máme zkrátka své vlastní zuby, jsme v obrovské výhodě vůči lidem s pevnými implantáty či vyjímatelnou protézou.

zubní ordinace

Říci dětem, aby si nezapomněly čistit zuby, je však pouze první krok, který předchází kroku druhému, a sice k důkladnému popisu a hlavně objasnění veškerých zásad dentální hygieny. Není totiž čištění zubů jako čištění zubů. Pracoviště dentální hygieny Mělník je jedním z mnoha v celé republice, která vysvětlují pacientům zásady péče o chrup, pro některé z nich i méně známé nebo zcela neznámé. Ne každý člověk, co není vzdělaný v oboru medicíny, totiž plně chápe význam některých triků, s nimiž lze docílit zdravých zubů i v pokročilém věku.

pracoviště zubaře

Mezizubní kartáček a dentální nit

Klasický zubní kartáček zná každý a stěží by pracoviště dentální hygieny tímto předmětem někoho překvapilo, a to mnohdy i tehdy, přijde-li na řadu seznamování se s různými tvrdostmi štětin kartáčků a jejich délkou či velikostí činné čisticí části. Co však může být pro někoho novým a neznámým pojmem, je mezizubní kartáček a dentální nit.

Přitom právě čištění mezizubních prostor je klíčové pro odstranění nejsilnější vrstvy zubního plaku, který může vyústit v tvorbu zubního kamene, zánět dásní a postupující paradentózu. Zejména v tomto směru získává pravidelná dentální hygiena na významu a spolu s ní má také zásadní slovo pro zdravý chrup zdravější výživa, pokud možno bez rafinovaného cukru, bílé mouky, alkoholu, mnoha masných výrobků a uzenin a cigaret.