Cvičení, při kterém efektivně spalujete kalorie


Ročně se snaží spousta lidí zhubnout. A jedním způsobem, jak zhubnout, je cvičení, při kterém spalujeme kalorie. Cvičení ale není dobré jen na hubnutí. Cvičení nám také zlepší náladu, dodá energii, posiluje naše kosti anebo snižuje riziko vzniku nejrůznějších chronických onemocnění.

Jaké cvičení je nejlepší na hubnutí?

Chůze

Chůze je skvělým sportem zejména pro ty, kteří dlouho necvičili a nemají žádnou fyzičku. Nemusíte na něj kupovat také žádné speciální vybavení a můžete ho provozovat prakticky kdekoliv. Je to také cvičení, které je šetrné k vašim kloubům. Pokud chcete začít s chůzí, začněte chodit například 30 minut 3x týdně, a brzy uvidíte výsledky.

chůze

Běh

Běh je velmi podobný chůzí, jenom v rychlejším tempu. Běh je velmi návykový a je pravděpodobné, že pokud se mu budete věnovat pravidelně, zamilujete si ho. Běh je navíc skvělý pro spalování viscerálního tuku, tedy břišního tuku, který je kolem našich orgánů a je pro nás nejvíc nebezpečný.

Cyklistika

Cyklistika je velmi oblíbeným sportem, jelikož díky němu můžete vyrazit na nejrůznější výlety a poznávat krásy světa. Spalujete během něho také dost kalorií. Lidé, kteří se věnují cyklistice mají menší riziko vzniku cukrovky a nádorových onemocnění. Pokud je venku zima, můžete využít i cyklo trenažery ve fitness centrech, nebo zvolit dobré oblečení a vyrazit ven. Pomoci udržet se v teple vám může pomoci termoprádlo Devold.

plavání

Plavání

Plavání je sport, který je šetrný k našim kloubům a poskytuje nám zároveň velký relax. Nejvíce kalorií spálíte, pokud plavete znak, ale pro spalování kalorií si můžete zvolit jakýkoliv styl, který je vám příjemný. Plavání pomůže navíc uvolnit vaše svaly a zvyšuje vaši flexibilitu.

Pilates

Pilates sice možná nespálí tolik kalorií, jako předchozí cvičení, ale posiluje naše svaly a má dobré účinky na viscerální tuk. Pilates je skvělý pro bolavé svaly a bolavá záda. Pilates je navíc velmi snadný cvičit doma a nepotřebujete k němu nic jiného než cvičící podložku.