Rekonstrukci svépomocí komplikuje hromada suti


Pustili jste se do rekonstrukce rodinného domu po rodičích, a čeká vás spousta stavebních činností, které se neobejdou bez bourání zdiva? Toto je celkem běžný postup, že se například nejprve vybourají některé příčky, vysekají drážky pro novou elektroinstalaci a pro rozvody vody a odpadů, a pak se přikročí k samotným technickým pracím, k nimž si zvete instalatéry a elektrikáře. Svépomocné práce mají výhodu v tom, že ušetříte, a navíc budete mít veškerou činnost plně pod kontrolou. Budete mít zkrátka jistotu, že vás žádný zaměstnanec stavební firmy nepodvede tím, že neodvede svou práci tak, jak by měl.

rekonstrukce domu

Svépomocné činnosti však komplikují některé skutečnosti, například únava či úrazy, čemuž se ale dá předejít vhodně rozloženým pracovním cyklem, ovšem co komplikuje situaci poměrně značně, jsou hromadící se sutiny. Postupně je vyvážíte na zahradu, kde se kupí na velkou hromadu, ovšem pokud se rekonstruuje byt, tam bývá situace mnohem komplikovanější. Proto je vhodné ještě před zahájením prací zajistit profesionální odvoz suti v Praze 5. Firma k vám přistaví vhodnou nádobu, kam lze sutiny odkládat, a následně se postará o jejich odstranění. Vy si tak nemusíte lámat hlavu s tím, kam všechen ten odpad odvézt.

hromada sutin

Někdy je totiž stavebního odpadu velmi mnoho a jde navíc o směsici různých materiálů, například sádrokartonu, heraklitu, cihel, betonu, skla, obkladaček, dřeva, dřevotřísky či plastů, a zakládat někde za městem černou skládku, od toho vás rozhodně odrazujeme už jen kvůli vysokým pokutám a také s ohledem na životní prostředí.

Firma, která zajišťuje odvoz suti, vám také může vypomáhat s bouráním zárubní, vybouráním oken a příček a dalšími bouracími a demoličními pracemi, záleží na tom, jak se dohodnete, a zda je pro vás tato pomoc vítaná, zejména s ohledem na fyzickou námahu nebo komplikované stavební práce.