Dobré věci z USA


Ano, většina věcí je přímo z tohoto státu. Názory na něj se různí a vždy proti sobě budou stát a stojí dva tábory. Jedni nemohou přijít USA na jméno a ti druzí jej hluboce obdivují. Ti asi nejrozumnější jsou někde uprostřed. A někteří nechápou některé nesmysly. Například proč jsou naše děti vychovávány na amerických pohádkách, když máme tolik vlastních a hezkých. Jak se má potom dítě učit hrdosti a úctě k vlasti? Ale je nutno uznat, že sem přišla také spousta věcí dobrých a užitečných. Není jich pravda, mnoho, ale jsou. Kdo se například setkal s pojmem nebankovní americká hypotéka, jistě mi dá za pravdu.

bankovka

Tuto věc si pochvaluje každý, kdo se s ní setkal a kdo ji i v praxi použil. Každý si chválí něco jiného, jeden rychlost, druhý to, že není třeba zbytečných dokladů a třetí procentovou míru úroků. Pokud vy nevíte, o čem je řeč a jste zrovna v situaci kdy hypotéku potřebujete, neváhejte tuto věcičku také vyzkoušet. Přidáte se tak k tisícům a možná již statisícům spokojených klientů u nás. Tedy v republice. Celosvětově by se asi spočítat nedali.

pán s pokladničkou

V zásadě jde a naprosto stejnou hypotéku jako jinde, jen její vyřízení je až pět krát rychlejší než kde jinde. Poskytovatelé této, možno říci i půjčky, totiž mají zaměstnance na to, aby se snažili vše vyřešit co nejrychleji, než klient nabyde důchodového věku. Jinde to nikomu nevadí a nikoho to nezajímá, ale zde je to podstatná část celého podniku. Zaměstnanci se starají o rychlé vyřízení a další věci, jako zabezpečení, výpočty a tak dále dělá zase někdo jiný. Podklady vyřizuje další člověk, a to vše se děje za pochodu a za běhu, takže není vůbec žádný problém poslat peníze na účet ještě ve stejnou hodinu, kdy jejich klient podepíše smlouvu. A to se zde stává naprostým pravidlem, takže jsou obě strany spokojeny a nemají důvod to nesdělit dále. Viz třeba tento článek.