Jak zvýšit testosteron a utlumit stres


Testosteron prodej je výraz, který někteří muži zadávají do webových vyhledávačů, ve snaze obstarat si tablety či prášek pro podporu tohoto hormonu. Většinou se již jedná o jedince, kteří jsou informováni o tom, že Viagra a její generika nejsou tím „pravým ořechovým“, co řeší problémy úbytku testosteronu v souvislosti s poklesem erekce. Erektilní dysfunkce je totiž záležitost především hormonální, a to ve směru rozkolísání rovnováhy, která v organismu musí panovat za každých okolností. Jde tu o rovnováhu hormonů stresových (adrenalinu a kortizolu) a těch ostatních. Jaké vlivy tuto dysbalanci způsobují, a čemu se tedy vyhnout?

kořen Ženšenu

Káva – kofein je droga, sice lehká, ale stále droga. Jde o toxický alkaloid, na něž organismus reaguje zvýšením stresových hormonů. Namísto klasické kofeinové kávy si tedy dopřejte raději kávu ájurvédskou, anebo adaptogenní bylinky v tabletách, oba zdroje obsahují léčivé bylinky, které udržují hormonální rovnováhu, a navíc dodávají energii.

listy Ženšenu

Maso – po násilném usmrcení zvířete se v jeho mase objeví mnoho stresových hormonů, a ty lidé nevědomky konzumují. Opět tedy další důvod k vytvoření hormonální dysbalanci a i k problémům s erekcí.

Mezilidské vztahy – hádky, rozepře, závist, nevraživost, podvody, úplatky, manipulace, lži a další negativní jevy, to vše je opět jedna z příčin vyšších hladin stresových hormonů. Snažte se udržovat dobré mezilidské vztahy, pak se vám bude lépe žít a nebude tolik problémů s erekcí.

Ostatní vnější vlivy – tam patří zejména stresové jevy z našeho okolí, jako je extrémní vedro nebo chlad, nadměrný hluk, vysoká prašnost, smog a znečištěné ovzduší atp. I toto je důležité mít na paměti, a máte-li možnost opustit město a průmyslové zóny, neváhejte. Nastěhujte se třeba do rekreační chatové oblasti na venkov, kde rekonstruujete chatu pro celoroční bydlení.