Máte problémy s úklidem?


Líbí s vám videa ze sociálních sítích, kde hlavně ženy ukazují jak dokonale mají uklizeno? Nemyslete si je že to jejich každodenní realita, všichni jsou někdy unavení natolik, že prostě jeden nebo dva dny neuklízí. Někdo má i tak uklizeněji než vy, ale nejspíš je to tím, že máte jiné návyky. Když budete uklízet průběžně a budete udržovat svou domácnost uklizenou, vyhnete se potřebě několikahodinového úklidu jednou týdně. Lepší je pravidelně uklízet pár věcí než trávit úklidem třeba celý den, abyste uklidili všechno to, co jste přes týden nezvládli. Jak na to?

ložnice postel

Jak na čistou ložnici modryzralok.cz?
Ložnice je místo kde trávíme hodně času. Je překvapivé kolik lidí nevěnuje pozornost častému převlékání ložného prádla. Prospíme třetinu života, takže bychom měli dbát na to, aby naše postel byla čistá. V létě se má povlečení měnit maximálně po týdnu, mimo léto stačí jednou za dva týdny. Rozhodně byste ale jedno povlečení neměli na posteli nechávat měsíc. Množí se pak roztoči a postel je plná zbytků kůže a potu, a v tom se vám snad spát nechce.

Udržovat ložnici čistou není složité, ale musíte si vypěstovat návyky, které vám v tom pomůžou. Ustlání postele je naprostý základ, který zvládnete za chvilku. Ideální je postel ustlat hned po probuzení, protože pak už se vám na to nebude chtít myslet. Zabere to jen minutku.

stlaní postele

Čem use vyhnout?
Pokud chcete mít neustále upravenou ložnici, vyhněte se zlozvykům, jako je například vyhazování špinavých kapesníků na zem. Na zem neodhazujte ani oblečení, protože pak ho nebudete muset sbírat. Pak stačí setřít prach, vyluxovat a případně vytřít. Udržování krásné a čisté ložnice zabere chviličku a vy se díky tomu do postele budete těšit o to víc. Nezapomeňte si například během odpočinku přes den pořádně vyvětrat, protože se vám bude lépe spát.

Čistá ložnice nemusí být jen sen, ale můžete ji mít i vy.