Kde seženu návod na domácí spotřebič Samsung, když jsem jej ztratil


Lidé v době socialismu to měli o poznání jednodušší v tom, že se nemuseli orientovat v tolika technických vymoženostech. Jistě, že neměli takové technické možnosti, jaké máme dnes, ale zároveň jim odpadla řada starostí, například s návody k obsluze. Jen si představte, že tehdy jste neměli doma ani telefon, ani auto, ani myčku nádobí, a jediné elektrické spotřebiče byly chladnička a automatická pračka a s trochou štěstí kuchyňský robot. Neexistovaly žádné kávovary, tyčové mixéry, rychlovarné konvice ani mikrovlnné trouby nebo pekárny chleba. Jedinou vaší starostí bylo seřídit a promazat jízdní kolo a v případě závady kompresoru chladničky nebo ovladače automatické pračky zavolat opraváře. Jaká to byla zlatá doba pro blízký kontakt s přáteli – tehdy zbývala spousta času na docela obyčejné povídání u kafe nebo hraní karet a Člověče nezlob se.

fotoaparát Samsung

Dnes jsme doslova zavalení stroji a přístroji a každý z nich vyžaduje určitou péči a údržbu. Když jej delší dobu nepoužíváte, můžete obsluhu zapomenout, a pak se sháníte po návodu. Jenže pokud je doma spotřebičů mnoho, nemusí se vám podařit být důslední, abyste od každého z nich doma přechovávali v šanonových deskách návod k obsluze. Naštěstí existují místa na Internetu, která s těmito nepříjemnostmi počítají, a mohou vám nabídnout návody a manuály ke stažení.

tablet Samsung

Když se na takový server zadíváte, objevíte ti stovky, možná tisíce různých spotřebičů v obrovském rozsahu výrobců. Rázem si uvědomíte, co vše mají lidé v domácnostech, a čím vším jsou obklopeni. A pamatovat si obsluhu každé věci do nejmenších podrobností je téměř nemožné, od toho tu máme k dispozici online návody Samsung, abychom do nich mohli alespoň občas nahlédnout a přiblížit si některé důležité záležitosti. Mnoho spotřebičů se také již nevyrábí a ačkoli mohou být staré jen několik let, návod od nich neseženete ani u prodejců, ani u výrobce.