Nabídněte vaší návštěvě raději šípkový čaj


Když se k vám chystá na návštěvu někdo z vašich blízkých a jsou očekáváni každou chvíli, možná vás napadne zkontrolovat, zda máte doma dostatek pražené kávy. My bychom vám nyní rádi naznačili, že to jde i jinak, bez kávy, a že byste mohli vašim přátelům nabídnout jinou, sice poněkud vzdálenou alternativu, ale rozhodně zdravější – šípkový čaj.

šípkový keř

Posezení na koberci

V Japonsku se lidé schází v prostředí, které má poněkud odlišný ráz od toho našeho. Posedávají většinou v tureckém sedu nebo v kleče na koberci, aby tím ušetřili obytný prostor a zároveň si byli k sobě blíž. Sezení na koberci je více intimní a můžete tu také navzájem lépe sdílet své energie. Výborně k tomu poslouží právě čaj, všimněte si, že Japonci jsou velcí příznivci čajoven, a že se tu čajové odvary nabízí lidem při návštěvách i při každodenním běžném posezení mnohem častěji, než káva. Pití kávy je spíše evropský rituál a mnozí lidé si neuvědomují, že káva také není zrovna optimální nápoj, protože kofein zvyšuje hladinu stresových hormonů v krvi.

šípkový čaj

Mnohem lepší variantou pro posezení s přáteli na koberci je šípkový čaj https://darka-shop.cz/katalog/cerstve-a-kvalitni-bylinky/caje-podle-obsazenych-bylinek/sipkovy-caj. Můžete jej připravit buď jako samostatný nápoj oslazený melasou, hnědým třtinovým cukrem či medem, anebo vyzkoušet něco, co možná neznáte, nebo lépe řečeno si to umíte představit, ale dosud jste to nezkoušeli – šípkový čaj s jablkem.

Připravíte si velkou čajovou konvici a do ní nakrájíte jedno celé jablko, nejlépe na tenké měsíčky, a následně přidáte šípek a celé to prolijete vroucí vodou. Po patnácti minutách scedíte šípek, ale ponecháte v nálevu jablka, která pak vložíte hostům do šálku. Šípkový čaj s jablkem je velmi aromatický, zachutná dospělým i dětem a je velmi zdravý. Šípek v kombinaci se zralým jablkem je vitamínovou bombou, osvěžuje mysl a pomáhá odstranit stres i deprese, což je v dnešní době naprosto zásadní.