Moderní skleníky


Mnoho lidí se v současné době soustředí na vlastní pěstování zeleniny a ono ani není divu. Ceny těchto produktů se neskutečným způsobem zvýšily a kvalita se rozhodně nedá srovnat s vypěstovanými produkty. Pokud vlastníte i menší pozemek, tak se rozhodně vyplatí investovat do skleníku, který nemusí být velký, ale na druhou stranu by měl být z kvalitního materiálu. Především by měl mít bytelnou konstrukci, kterou hned tak neovlivní nepříznivé počasí. Také v současné době není problém si vybrat různé výplně, které mohou být z klasického skla nebo modernějšího materiálu a tím je polykarbonát.

polykarbonátový skleník

Rozhodně zapomeňte na mýty, které se kolem těchto skleníků povídají. Nejedná se o nekvalitní materiál, který by nevydržel ani první povětrnostní smršť. Je ale také pravdou, že i v tomto případě se musíte zajímat o kvalitu materiálu nebo rovnou vsadit na doporučení výrobce, který má nejen bohatou praxi a zkušenosti, ale také dokáže poradit, který skleník by byl do vaší oblasti nejlepší. A skutečně nelze se stoprocentní jistotou říci, že skleněný skleník je lepší verzí než polykarbonátový skleník.

Proč se nemusíte bát polykarbonátu

V současné době se na trh dodává opravdu kvalitní polykarbonát, který se používá na výrobu skleníků. Má samozřejmě i mnoho svých předností.

skleník z polykarbonátu

  • Je lehčí, než sklo a díky tomu se s ním lépe manipuluje.
  • Vyzdvihnout se dají i jeho výborné tepelně izolační vlastnosti.
  • Je rovněž opatřený UV vrstvou, stejně jako skleník ze skla a není třeba ho v parných dnech stínit.
  • Polykarbonátové výplně jsou odolné a pružné, díky čemuž skvěle ustojí jak silný vítr, tak i krupobití.
  • Rovněž u nich můžete ocenit to, že se nemusí budovat betonové podezdívky, protože se takový skleník dá snadno upevnit přímo do země.

Ideální je například polykarbonátový skleník 3×4 m Skleniky, který se dá ještě v případě potřeby prodloužit, a to až do velikosti 15 metrů, což se rozhodně vyplatí.