Zip sáčky na cestách slaví úspěch


Sáčky na zip bychom mohli směle zařadit mezi objevy století, kam patří například bublinková fólie, stretch fólie a suchý zip. Bez těchto výrobků si již mnozí z vás nedovedou svůj život představit, a kdybychom o ně šmahem přišli, zřejmě bychom to velmi bolestně pocítili v podobě zbytečných komplikací a výdeje energie.

Zipové sáčky se vám hodí doma, v práci i na cestách, jedno, kam se vydáváte. Přibalíte si jich pár do tašky nebo do batohu, a vzhledem k jejich drobné velikosti a nízké hmotnosti na ně možná docela zapomenete. Vzpomenete si na ně až ve chvíli, kdy nastanou některé svérázné cestovatelské situace:

dekorativní šišky

Svačina

Nachystat na výlet svačinu je celkem snadné, stačí jen nakoupit potřebné suroviny a vědět, co si vzít s sebou, aby vám vyhovovala skladba jídelníčku. Jakmile máte při roce zipový sáček, vložíte do něj zeleninový salát, do druhého pytlíku ořechy a sušené ovoce, do třetího namazaný chléb a do čtvrtého třeba čokoládové bonbóny. Nikde žádná zbytečně těžká a neskladná dóza nebo krabice.

Papírové předměty a drobnosti

Papírové ubrousky, toaletní papír, mapy, zápisník s tužkou a další předměty z papíru mějte uložené v sáčku, v němž se vlivem vlhkosti nebo deště nerozmočí. Sáček je jakousi pojistkou, kdyby došlo k průniku vody do batohu.

mapa a fotoaparát na cestách

Menstruační kalhotky a spodní prádlo

Kam jinam ukládat použité menstruační kalhotky a také propocené ponožky na turistickém výšlapu, než do sáčku se zipem. Sáček bezpečně uchrání okolí před průnikem nežádoucí tekutiny a zápachu.

Suvenýry z cest

Také rádi sbíráte různé kameny, mušle, šišky, kousky dřívek či samorosty a podobné dekorativní suvenýry do domácnosti nebo do zahradního altánu? V zipovém uzavíratelném sáčku budou v bezpečí, nikam se nerozkutálí a neztratí. Bez obav je převezete domů v jakémkoli zavazadle, jen pozor na ostré předměty.