K čemu upotřebit IBC kontejner


IBC kontejner je skladovací a transportní nádoba určená zejména pro zemědělské účely. Ukládají se do něj částečně nebo zcela zpracované zemědělské komodity do podoby tekutých a polotekutých polotovarů či výrobků určených k dalšímu zpracování nebo k přepravě na trh. Kontejner si můžete představit jako obří plastový box ve tvaru kvádru, o objemu jednoho krychlového metru. Toto úctyhodné množství ovoce nebo zeleniny v podobě šťáv, dření či pasírovaných kousků ještě umocňuje schopnost kontejnerů poradit si se zátěží pěti boxů nad sebou, tedy s přibližnou hmotností kolem pěti tun. Takto lze již velice efektivně, s velkou produktivitou práce dodávat na trh tuny až desítky tun zpracovaných rajčat, hrušek, jahod, jablek, pomerančů, černého rybízu, arónie, broskví a mnoha dalších chutných a zdravých plodů.

úroda jahod

IBC kontejnery prodej jsou přepravky, které se vyrábí ze speciálního tvrzeného plastu a výhody této technologie zaregistrujete již na první pohled. V první řadě jde o velmi pevný plast s dlouhou životností, odolávající běžným povětrnostním vlivům i organickým kyselinám ze zemědělské produkce. Kontejnery se velmi dobře udržují čisté a dezinfikované, na rozdíl od různých kovových barelů, van, sudů apod. Princip využití těchto nádob je však důmyslnější, než by se mohlo zdát, každý z nich je uvnitř opatřen vyměnitelnou plastovou vložkou, která je pouze jednorázová, a slouží pro uchování jednoho druhu ovocné či zeleninové náplně. Vložka je samozřejmě certifikována pro přímý kontakt s potravinami.

červený rybíz

Kontejnery jsou zároveň skládací, takže i když je nevyužijete ve skladu či při přepravě naplněné, nebudou zabírat jako ploché desky mnoho místa. Zároveň je jejich hranolový tvar výhodný pro maximální využití přepravního či skladovacího prostoru, tím se odlišují například od válcových sudů, mezi nimiž vzniká zbytečně mnoho nevyužitého prostoru.