Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou leží v Krkonoších a protéká jí řeka Úpa. Město je významným horským střediskem pro zimní i letní rekreace a významným centrem cestovního ruchu v České republice. Přímo ve městě se nachází lyžařský areál, jenž je součástí největšího lyžařského resortu u nás  SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.

Lyžařské středisko provozuje čtyřsedačkovou lanovou dráhu a k tomu devět vleků s přepravní kapacitou více než 9000 osob za hodinu. Lyžařům je k dispozici 11 upravovaných sjezdovek a freestyle park. Obtížnost tratí je různorodá, nejnáročnější lyžaři mají k dispozici černou sjezdovku Hnědý vrch II. Dále zde naleznete 7 červených a 8 modrých tratí. Pro večerní lyžování slouží 3 osvětlené sjezdovky. Areál nabízí i mnoho dalších služeb - půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy, různé možnosti občerstvení, jízdu v kočáru taženým koňmi, tenis, squash a mnoho dalšího.

Na území obce se nachází nejvyšší hora České republiky Sněžka a Studniční hora. Ve městě také sídlí Správa Krkonošského národního parku a horská služba.

Zatímco centrum Pece pod Sněžkou se v posledních letech prudce mění a původní zástavba ustupuje moderním apartmánům a hotelům, necelé tři kilometry odtud to vypadá, jako kdyby se zastavil čas. Chata Smetánka uprostřed sjezdovky Bramberk je zvenku stejná jako za první republiky, známá je především tím, že se zde natáčel kultovní český film Sněženky a machři.

Zobrazit zájezdy
img-loader img-loader img-loader