Reference klientů (školy)

Reference klientů (školy)

Ve dnech 17. – 21. 6.2019 se uskutečnil dlouho očekávaný Ozdravný pobyt 2. 3. a 4.tříd, a to v rekreačním středisku Permoník v Novém Hrozenkově. Už při nástupu do autobusu bylo zřejmé nadšení a těšení dětí, chuť poznat nová místa a zážitky. O zábavu a pestrý program se společně staraly paní učitelky 1. stupně naší školy a tým mladých instruktorů. Mnohými aktivitami prolínalo hlavní téma – Piráti. A přesto, že ne všechny dny byly slunečné, pro zúčastněných 103 dětí těch zážitků přišlo opravdu víc než dost: turnaje ve fotbale a vybíjené, Popletená olympiáda, diskotéka, stavění lesních domečků, stezka odvahy, branný lesní závod. Malí piráti stačili namalovat pirátská trička, vyrobit pirátskou vlajku, vymysleli pokřiky i hymnu. Nechyběly hry Laser, Riskuj či Pirátský kvíz. Odměnou za splněné úkoly u jednotlivých disciplín bylo získávání perel.

K dobré náladě významnou měrou přispělo i výborné jídlo (soudě podle nekončících řad na přídavek chutnalo snad úplně každému), prima ubytování a malebné okolí s krásnými výhledy.

Příjemné prožitky byly umocněny užíváním si volného času s kamarády v době odpočinku, stolními hrami, povídáním, čtením pohádek, sdělováním zážitků při společném usínání. Přesto, že se všichni těšili domů, doufáme, že jim krásné zážitky ve vzpomínkách zůstanou na dlouhou dobu.

Mgr. Iva Šturalová, ZŠ Starý Jičín  

________________________________________________________________________________________________    

Chtěla bych poděkovat za profesionální zorganizování naší školy v přírodě 8.4. - 12.4.2019 v hotelu Moravice Karlov pod Pradědem. Bylo o nás z vaší strany dokonale postaráno. V panu Ženíškovi jste našli poklad i my. Děti si ho s jeho celým týmem zamilovaly. Nemáme k jeho práci žádné připomínky, až na jednu, aby s námi jel na ŠvP i příští rok.

Hana Štefanová a Jana Vondráková, ZŠ Slovanské náměstí Brno 

________________________________________________________________________________________________

Letošní zájezd (25.3.-29.3.2019) do Alp byl co se týče organizace velmi zdařilý. Ubytovali jsme se v útulném penzionu Michal, který se nachází nedaleko střediska Nassfeld. Personál hotelu byl velmi milý a vstřícný a když bylo potřeba, tak vždy ochotně poradil. Na jídlo si nemohl stěžovat snad nikdo, jelikož chutné, vyvážené a objemově vydatné si musí vynachválit snad každý. Místní speciality samozřejmě nechyběly na stole, když k tomu připočítáme krásné slunečné počasí, tvrdou pistu a málo lidí na svahu, jednalo se o dokonalý zájezd. Děkujeme cestovní kanceláři MARiMAR za zprostředkování a bezchybné zajištění lyžařského zájezdu.

Daniel Raszka, ZŠ Třinec, p.o.

________________________________________________________________________________________________

Lyžařský kurz (Chata Seibert , Pec pod Sněžkou, termín 3.3. - 8.3.2019) proběhl přesně podle našeho očekávání, vše bylo ze strany cestovní kanceláře MARiMAR perfektně připravené. Ubytování v chatě Seibert je pěkné, strava vynikající. Majitelé jsou velmi přátelští. Lyžování v Peci pod Sněžkou nikdy nezklame. Moc děkujeme za příjemný pobyt

Mgr. Olga Kaucká, SPŠG Hellichova, Praha 1

_______________________________________________________________________________________

Se spoluprací s CK jsem velice spokojená, velmi dobrá komunikace před kurzem, odpovídali na všechny dotazy rychle. Potěšila mne osobní přítomnost majitele CK první den kurzu (18.2. - 22.2.2019 hotel Moravice v Karlově pod Pradědem) přímo na místě, seznámil nás s dalšími nabízenými službami (bazén, tělocvična, úložiště lyží na svahu…). Každodenní možnost využití bazénu byla perfektní. Tělocvičnu jsme využili podstatně méně, přece jen byli studenti po lyžování unaveni, ale tato skutečnost se může lišit skupina od skupiny. Instruktoři byli pečliví, věnovali se výuce na svahu, rovnoměrně jsme se střídali při dozorech v bazénu či tělocvičně. Instruktorka – zdravotnice (Vendy) byla velice pečlivá, pročetla všechnu dokumentaci, probrala vše s jednotlivými studenty osobně. Naštěstí jsme nemuseli řešit žádnou akutní událost, což je vždy přáním všech zúčastněných. Líbil se mi model dopoledního příjezdu v pondělí, zahájení výcviku odpoledním lyžováním a zakončení v pátek po poledni. Služba skibusu od ubytování ke sjezdovce a zpět na dopolední i odpolední výcvik je velmi příjemná. Celkový dojem – doporučuji.

Martina Špalková, Gymnázium Mojmírovo náměstí, Brno

_______________________________________________________________________________________

Chtěla bych alespoň touto cestou poděkovat za organizaci LVK (10.2. - 15.2.2019 hotel Roxana v Rokytnici nad Jizerou) pro naši školu. Dle hodnocení našich pedagogů a dětí bylo ubytování skvělé, jídlo luxusní a celý kurz zkrátka super. Mají spoustu zážitků, pořád se něco dělo, panovala skvělá atmosféra, všichni by ještě alespoň týden zůstali. Velký dík patří také instruktorům - prý ochotní lidé, skvělí parťáci, kteří svou práci dělají s nadšením.

Nezbývá než dodat: "Škoda, že jsem tam nebyla... ." 

Mgr. Iva Moualhi, Základní škola Stará Boleslav

______________________________________________________________________________________

Místo konání a ubytování vyhovovaly potřebám našich žáků (21.1. - 25.1.2019 hotel Moravice) - podmínky pro lyžařskou výuku / pro začátečníky i pokročilé lyžaře, stravování 5 krát denně, zajištění pitného režimu. Vysoce hodnotím přístup a profesionalitu instruktorů. Přidanou hodnotou byla také možnost využití krytého bazénu a tělocvičny v blízkém hotelu. I v příštích letech využijeme nabídku služeb cestovní kanceláře MARiMAR.

Ivana Šturalová, ZŠ Starý Jičín

______________________________________________________________________________________

Škola v přírodě v termínu 18.6. - 23.6.2018 v penzionu Lenoch v Rokytnici nad Jizerou pod vedením zkušených vedoucích a instruktorů CK MARiMAR byla dobrodružná, veselá, inspirující, pohodová a moc krásná. CK MARiMAR je profesionální a spolehlivá firma, která dokáže skloubit vysokou profesionalitu a přátelskou atmosféru. Doporučuji i ostatním školám.

Jarmila Balážová, spokojená klientka společně se třídou 5.A ze ZŠ Hostivař

_________________________________________________________________________________________________

Loni nám na škole v přírodě učarovaly Krkonoše, a proto jsme se letos (4.6. - 9.6.2018) na sever České republiky vrátili s cestovní kanceláří MARiMAR. 4. června 2018 jsme se vypravili do Rokytnice nad Jizerou, kde nás v hotelu Roxana čekal týden plný her a zážitků. A program byl opravdu nabitý. Již v pondělí začala hra "HLEDÁNÍ PIRÁTSKÉHO POKLADU", ve které jsme museli prokázat spoustu dovedností a šikovnosti. K hledání pokladu samozřejmě patří i noční dobrodružství, svou odvahu jsme prokázali. A i poklad jsme díky nasbíraným indíciím nakonec získali. Na celodenním výletu jsme došli k Huťskému vodopádu s výškou 20 metrů, z vyhlídky Stráž jsme sledovali panoramata Krkonoš a Jizerských hor. A také jsme navštívili muzeum Kravín ve Františkově. Za celý den jsme ušli 15 km. Týden na horách uběhl jako voda, všem se nám tam líbilo i díky umění mistra kuchaře, který nás den co den překvapoval dobrotami na talíři.

Mgr. Lenka Zadražilová a žáci 4. a 5. třídy ZŠ Křimická, Praha 10

_______________________________________________________________________________________

14.5. před naší školou stálo 40 nedočkavých dětí a jejich rodičů. Co se dělo? Děti z prvních tříd odjížděly na svou první školu v přírodě. Pro některé to bylo dokonce první odloučení od rodičů na několik nocí. Aby odjezd vyšel bez problémů, přijeli nám pomoci instruktoři firmy MARiMAR i sám pan Marcel Huňka.

Škola v přírodě se společností MARiMAR proběhla bez komplikací.
Instruktoři měli pro děti připraven program se zaměřením "INDIÁNI". Děti si na indiány hrály, dozvěděly se spoustu nových informací o jejich způsobu života a dokonce na ten týden jimi samy staly. :-)
Děti s nadšením plnily všechny úkoly.
 
S ubytováním jsme byli také moc spokojeni. Vybavení bylo plně vhodné i pro tak malé děti. Personál na horské chatě byl velice, ale opravdu velice vstřícný!!!! :-) Vše probíhalo úplně bez problémů :-)
 
Nakonec ještě ohodnotíme okolí - prostě POHÁDKA!!!!!  Kolem jen samá příroda a klid :-)
 
Moc děkujeme a těšíme se na další společné dobrodružství.
 
Paní učitelky Jana Ondračková, Lenka Verlíková a děti 1.B a 1.D, ZŠ Frýdek Místek, termín konání 14.5. - 18.5.2018 Grúň
 
_______________________________________________________________________________________

I když počasí k nám nebylo zrovna přívětivé, škola v přírodě byla luxusní. Děti byly nadšené stejně jako my, učitelky a to opravdu všechny. Poprvé jsem se vracela s tím, že bych tam ještě chtěla zůstat. Určitě to bylo způsobeno také tím, že šlo o mužský tým a to my ve školství postrádáme. I když byli super všichni, chtěla bych ještě vyzdvihnout Vítka a Petra - jsou to kluci na svém místě. Takže bylo vše splněno na 1 ***. K hotelu Jelenovská bych měla připomínku k polštářům - dnes je taková spousta alergiků a astmatiků...jsme rádi, že to nemělo následky. A možná pro děti slanější polévky. Jinak vše klapalo suprově a dokonce se nám podařilo kluka, který nejí vůbec nic, pěkně rozjíst. Ještě jednou děkuji a budu se těšit na další spolupráci.

Mgr. Jana Pokludová, ZŠ Frýdek Místek, termín konání 14.5. - 18.5.2018 Jelenovská

_________________________________________________________________________________________________

„Děkujeme za pomoc při organizaci naší školy v přírodě 7. - 11. května 2018 a zároveň za práci všech vychovatelů i zdravotníka. Žáci byli aktivně zapojeni do zajímavého a pestrého programu "PEVNOST BOYARD", vychovatelé spolupracovali s učiteli bez sebemenších potíží. Jak jsem se sama přesvědčila při osobní návštěvě školy v přírodě, všechno běželo hladce. Žáci i učitelé si pobyt chválili. Byla to naše první spolupráce s firmou Marimar, doufáme však, že ne poslední.“

Mgr. Rohlíčková, ředitelka, Základní škola, Praha 10, Olešská 18/2222, reditelka@zs-olesska.cz

_________________________________________________________________________________________________

Základní škola ve Starém Jičíně jako jedna z mála základních škol se může pyšnit Lyžáčkem v tom pravém slova smyslu. Jedná se o týdenní pobyt na horách zaměřený na intenzivní lyžařský výcvik, který je určen pro žáky I. stupně.

V týdnu od 22. – 26. ledna 2018 se žáci I.stupně  základní školy ve Starém Jičíně mohli zúčastnit lyžáčku. V pondělí ráno v 8. 15 vyrazilo 51 dětí směr Karlov pod Pradědem, kde bylo zajištěno ubytování v hotelu Moravice a k dispozici lyžařské centrum Ski areál Karlov. Jelikož jsem měla možnost se lyžařského pobytu zúčastnit, finančně jej podpořit a strávit týden s dětmi, učitelkami a instruktory, ráda bych se s Vámi podělila o zážitky a napsala pár řádků ….

Krásné prostředí Jeseníků, ideální sněhové podmínky k lyžování – to nás všechny okouzlilo a vytvořilo neopakovatelnou atmosféru, kterou jsme si mohli právě díky týdennímu pobytu na horách užít. Společné ranní vstávání doprovázeno budíčkem, společné stravování, lyžování,  odpočinek v bazénu či vířivce, večerní zábava – to vše nám umožnilo se lépe navzájem poznat, pobavit se, zažít dobrodružství.

Dny plynuly jako voda. Ve čtvrtek  měly děti  možnost poměřit navzájem své síly a zúčastnit se závodů v lyžování.  Při večerním vyhodnocení ti nejlepší z každého družstva byly oceněni diplomem a na všechny však čekala sladká odměna.

Pátek – den poslední. Poslední snídaně, závěrečné lyžování a rozloučení se sjezdovkou. Vše sbalit a připravit se na cestu domů. Všichni se ve zdraví vracíme k Motorestu na Starém Jičíně v odpoledních hodinách. V našich myšlenkách nám zůstanou krásné vzpomínky ….

Velké poděkování ode mě a všech dětí patří učitelkám Šturalové a Raškové, které  stály u zrodu myšlenky „Lyžáček“ a poté u snahy prosadit tuto myšlenku u vedení základní školy a následné realizace. Za jejich vlídné slovo, pohlazení a povzbuzení, které děti neustále potřebovaly.

Děkujeme cestovní kanceláři Marimar, s.r.o. pod vedením Marcela Huňky, která nám zajistila odborné instruktory k lyžařskému výcviku.

Děkujeme paní Pavle Witosové, naší hodné tetě, která nám všem pomáhala s přípravou na lyžování, doprovázela nás na svahu a večer pro nás všechny našla vlídné slovo a pohádku pro ty nejmenší.

Děkujeme panu Konečnému, který byl vždy připraven a ochoten  zastoupit  lyžařského instruktora při výcviku.

Tato parta skvělých lidí, která převzala na týden zodpovědnost za naše děti nad rámec svých pracovních povinností,  nás naučila lyžovat,  přispěla ke zdokonalení sjezdového lyžování a prožila s námi týden s nezapomenutelnými zážitky.

Děkujeme a těšíme se na LYŽÁČEK V PŘÍŠTÍM ROCE 2019.

Renáta Kulišťáková (maminka žáčka) a děti ze ZŠ Starý Jičín

 ________________________________________________________________________________________________                                                                                                  

S Vaší prací na škole v přírodě (7. - 11. 4. 2015) jsme byli spokojeni, program byl do detailu předem připraven, vychovatelé svou práci odváděli dobře a odpovědně, děti je respektovaly, jako učitelé jsme nemuseli nijak zasahovat do odpoledních i večerních činností. Děti byly s programem školy v přírodě naprosto spokojeny. Vzájemná komunikace mezi vychovateli a učiteli byla bez problému.

Mgr. Jana Jeřábková, ředitelka, ZŠ Nad Vodovodem 81/460, Praha 10, tel.: 274772669, jerabkovaj@zsnadvodovodem.cz

 ________________________________________________________________________________________________

S cestovní kanceláří MARiMAR jezdím již několik let. Každá škola v přírodě byla výborně připravená, včetně kvalifikovaného zdravotnického dozoru. Animátoři měli pro děti připravený velmi pestrý program, s variantami pro různé věkové skupiny, uzpůsobený nejen počasí ale i psychickému a fyzickému stavu dětí. Všichni byli velmi flexibilní a ochotní spolupracovat.

Mgr. Romana Malá, ZŠ Karla Čapka, Kodaňská 658/16, Praha 10, mala@zskodanska.cz

_________________________________________________________________________________________________

První červnový týden 2013 jsme se zúčastnili školy v přírodě v hotelu Jelenovská u Valašských Klobouk. Tento pobyt nám zajišťovala MARiMAR s.r.o. Musím říct, že komunikace, organizace celého pobytu byla z jejich strany perfektně připravena, milým zpestřením pro děti byly programy, které pro ně připravili lektoři z CK. I přes nepřízeň počasí děti odjížděly plny zážitků a dojmů. Se službami této CK jsme byli velmi spokojeni a bylo to již potřetí, co se na ně naše škola s žádostí o zajištění školy v přírodě obrátila. Doporučuji.

Mgr. Hana Zvoníčková, ZŠ T.G.Masaryka Otrokovice, zvonickova@zsotrtgm.cz

_________________________________________________________________________________________________

V letošním roce (2015) jsme opět svůj pobyt v přírodě spojili s CK MARiMAR s.r.o. a naše očekávání se naplnila. Program byl velmi dobře připravený, děti se ho účastnily s nadšením. Všichni vychovatelé pracovali na 150% a dali do toho nejen energii, ale i své srdíčko, o čemž svědčí i odezva dětí po návratu, Kdykoli se někdo z vychovatelů objeví, vždy ho uvítají s nadšením. Už teď se těšíme na další spolupráci a nové nápady.

Mgr. Blanka Jandová, ZŠ Karla Čapka, Kodaňská 658/16, Praha 10, jandova@zskodanska.cz

_________________________________________________________________________________________________

Děkujeme moc. Byla to pro nás nejlepší škola v přírodě. A to jsme jich absolvovaly opravdu hodně. Už se těšíme na další. I děti vše hodnotily velmi kladně. Nejvíce se jim líbila bojovka a bazén. Jinak moc děkujeme za fotečky.

Kateřina Nábělková, ZŠ Slovenská 2, Praha 2 Vinohrady, nabelkova@zs-slovenska.cz

_________________________________________________________________________________________________

V letošním roce jsme po dlouhé době změnili lokalitu konání lyžařského kurzu. Novým místem LVZ se stalo horské středisko Karlov pod Pradědem v Jeseníkách. Cestovní kanccelář MARiMAR pro nás zajistila ubytování a stravování v hotelu Moravice. Příjemnou změnou byly vícelůžkové pokoje se sociálním zařízením. Hotel leží v klidném místě mimo hlavní silnici obklopený horskou přírodou. Kromě vlastního lyžování měly děti možnost navštívit v odpoledních hodinách blízký hotel Kamzík. V hotelu jsme měli k dispozici každý den bazén i tělocvičnu zdarma. Děti si podle zájmu mohly vybrat, zda budou relaxovat v bazénu, sportovat v tělocvičně nebo odpočívat v domovském hotelu Moravice.

Kromě vlastního lyžování si děti letos mohly poprvé vybrat i výuku snowboardingu vedenou zkušeným lektorem. Lyžařský výcvik probíhal v areálu Pawlín, kam nás denně vozil skibus. Sjezdovka byla vhodná pro začátečníky, pokročilé lyžaře i snowboardisty. Byla denně upravována i přes počáteční nedostatek sněhu. K zázemí sjezdovky patřilo občerstvení, kde si děti mohly odpočinout nebo si koupit něco k pití či jídlu.

Výuka probíhala podle úrovně lyžování od základů až po složitější cviky. Učili jsme se obouvání a nošení lyží, jízdu a zastavení v pluhu, obraty a rozložení rovnováhy na lyžích. Ale také, jak vstát po pádu, jak regulovat rychlost jízdy, jak pomoci kamarádovi v nesnázích… Pokročilí lyžaři trénovali rozdíly ve smýkaném a carvingovém oblouku, postavení lyží v krátkém středním i dlouhém oblouku, skluz a rovnováhu na hranách lyží apod. Do výcviku byly zařazeny také některé hry na lyžích – stíhací jízda, „živý slalom“, házení a chytání předmětů, kdo více vyskočí …

Ve středu odpoledne jsme naplánovali vycházku do okolí. Děti si tak mohly odpočinout od lyžování a nabrat nové síly, prohlédnout si Karlov a blízkou Malou Morávku a také nakoupit nějaké drobnosti v místní samoobsluze.

Ve čtvrtek ráno jsme pokračovali ve výcviku a trénovali na odpolední závody ve slalomu. Atmosféra před závody byla jako každoročně napjatá. Děti si v poledním klidu vyzvedly čísla, pan Huňka nám připravil trať, skibusem jsme se přesunuli na sjezdovku a závody mohly začít. Letos se kromě jednoho lyžaře zúčastnili všichni. Jelo se zkušební kolo a poté vlastní závod.

Poslední večer byl věnován zhodnocení celého kurzu. Byly zveřejněny výsledky závodů a uděleny medaile a ceny za slalom. Další část večera probíhal oblíbený rej masek, který byl moderován panem Huňkou. Poté si děti připravily hry a soutěže, o jejichž organizaci se postaraly samy. Nakonec byl vyhodnocen úklid pokojů.

V pátek ráno jsme si ještě naposledy zalyžovali, vrátili se do hotelu, sbalili věci a hurá za svými blízkými domů.

Přes počáteční rozmary počasí se nakonec ukázalo sluníčko a ani jsme si neuvědomili, jak nám ten „lyžák“ rychle utekl.

Takže Jeseníky, děkujeme!!! Bylo to fajn…

Mgr. Helena Cholková, učitelka ZŠ Želechovice nad Dřevnicí, helena.cholkova@zszelechovice.cz
PaedDr. Jaromír Macík, zástupce ředitele ZŠ Želechovice nad Dřevnicí, jaromir.macik@zszelechovice.cz

_________________________________________________________________________________________________

Dobrý den, ráda bych poděkovala CK MARIMAR s. r. o. za úžasně strávený týden na Černé hoře v Krkonoších. Pan vedoucí Marcel Huňka a vychovatelé se věnovali dětem se 100% nasazením. Děti byly nadšené, a to je opravdu slabé slovo. Všichni litovali, že škola v přírodě po týdnu skončila. Pevně doufáme, že se opět na další ŠvP setkáme.

Mgr. Veronika Dobišová, učitelka ZŠ Brigádníků 510/14, Praha 10, Strašnice, dobisova@zsbrigadniku.cz

_________________________________________________________________________________________________

ŠvP proběhla podle našeho očekávání, pěkný přístup k dětem ze strany vychovatelů zajištěných agenturou. Program byl pestrý, zajímavý a dětmi kladně ohodnocen. Po zdravotní stránce vše bez problémů. Stravování zajištěno 5x denně s dostatkem pitného režimu. Celkově hodnotíme školu v přírodě (Chata Čertovka, Monínec v termínu 22.4.-26.4.2014) jako povedenou.

Andrea Vokůrková ZŠ Filosofská 3, Praha 4 – Braník, vokurkova@zsfilosofska.cz
Martina Hortová ZŠ Filosofská 3, Praha 4 – Braník hortova@zsfilosofska.cz

__________________________________________________________________________________________________

Hodnocení externích vychovatelů při ŠvP na Černé hoře, Krkonoše v termínu 19. – 26.11.2016

Spolupráce s CK MARiMAR s.r.o. byla na vysoké profesionální úrovni. Vychovatelé prokázali schopnost pracovat s věkově rozmanitou skupinou 50 žáků ve věku 7 – 13 let. Program byl po celou dobu promyšlený, dobře připravený a pestrý. Vychovatelé se bez problému začlenili do kolektivu ostatních pedagogů a dobře spolupracovali. Oceňujeme zejména jejich znalost prostředí, ve kterém se škola v přírodě odehrávala. Byli nám velmi nápomocni ve všech organizačních i technických záležitostech Horského hotelu. Vzhledem k jejich znalosti místního personálu velmi oceňujeme zprostředkování komunikace mezi pedagogy a personálem v případě jakýchkoli požadavků.

Hodnocení vypracovala: Mg. Veronika Denková, veronika.denkova@zsbrectanova.cz, ZŠ Břečťanová, Praha 10

__________________________________________________________________________________________________

Také by se vám mohly líbit i tyto zájezdy

Chladné počasí je ideální pro klidný i aktivní odpočinek

Všechny zájezdy Všechny zájezdy

Přihlašte se k odběru novinek

Pro vášnivé účastníky zájezdů zasíláme zpravodaj o nových zájezdech.